Start Aktualności Relacje z meczów Seniorów

Seniorzy - sezon 2015/2016

Strzelec Buzów - KS Watra Zawoja 1-1

Pierwsze 30 minut należało do Watry. Dobrą okazję do otwarcia wyniku miał Mika, ale nie trafił w światło bramki. Przy drugiej próbie był już dokładniejszy. Dyrcz zagrał „długą piłkę” za linię obrońców i Mika wygrał pojedynek z J. Gielatą. Później autor gola zbyt lekko uderzył mając przed sobą już tylko golkipera Strzelca, a Bury w sytuacji sam na sam nie trafił czysto w piłkę i ta padła łupem J. Gielaty. Ostatni kwadrans przed przerwą to już przewaga gospodarzy. Wyprowadzili oni dwie bardzo groźne kontry, których nie udało się jednak zamknąć. W drugiej połowie wreszcie Strzelec dopiął swego. Po efektownej akcji strzałem z 5 metrów do wyrównania doprowadził Tomasz Polak. Wcześniej (55 min) mogło być 0:2 dla zawojan. Po zagraniu G. Antosiaka, sam przed J. Gielatą znalazł się Listwan, ale… podał piłkę wprost w ręce bramkarza. Mecz zakończył się remisem 1-1 w Watra utrzymała pozycję wicelidera.

Poprawiony (poniedziałek, 02 listopada 2015 19:46)

Watra Zawoja - Błyskawica Marcówka 3-0

Seniorzy Watry pewnie pokonali solidny zespół z Marcówki 3-0
w 10 kolejce ligi B klasy.

Zanim Watra otworzyła wynik, stworzyła kilka dobrych sytuacji. Najpierw po uderzeniu G. Antosiaka piłka odbiła się od słupka. Później głową strzelał Mika, ale golkiper Błyskawicy spisał się bez zarzutu. Wreszcie po dograniu M. Antosiaka głową dokładnie przymierzył Mika. Ten sam zawodnik podwyższył wynik 20 minut po zmianie stron. W roli asystenta wystąpił Listwan, który ładnie uciekł do linii końcowej i wycofał piłkę na 11 metr do Miki. Ten ostatni skompletował hat-tricka na 10 minut przed końcem – popisał się efektownym wolejem po podaniu G. Antosiaka.

Poprawiony (piątek, 23 października 2015 13:21)

KS Watra Zawoja - KS Bystra 4-0

Autorem otwierającego trafienia był Grzegorz Antosiak, który na 10 minut przed przerwą popisał się celnym uderzeniem z rzutu wolnego. Wcześniej na listę strzelców dwukrotnie mógł się wpisać Listwan, a po drugiej stronie boiska formę Wolskiego sprawdził Basiura i Mikołajczyk. Zaraz po zmianie stron do frontalnego ataku przystąpili przyjezdni. Kilka razy świetnie interweniował golkiper Watry i to właśnie jemu gospodarze zawdzięczają, że Bystra nie doprowadziła do wyrównania. O tym, że niewykorzystane okazje lubią się mścić, podopieczni Marcina Wnętrzaka boleśnie przekonali się właśnie w Zawoi. W 55 minucie Kaczmarczyk z narożnika pola karnego celnie przymierzył przy przeciwległym słupku. Później w polu karnym faulowany był Bury, a „jedenastkę” na gola zamienił G. Antosiak. Końcowy wynik lobem z 18 metrów ustalił Wróblewski. W końcówce sytuację jeden na jeden zmarnował Dyrcz, a G. Antosiak był bliski „ustrzelenia” hat-tricka.
(materiał ze strony mojaliga.com.pl)

Huragan Skawica - KS Watra Zawoja 2-3

Seniorzy Watry pokonali na wyjeździe sąsiadów ze Skawicy 2-3. Mecz był zacięty jak na prawdziwe derby przystało ale wszystko odbywało się zgodnie ze sportowymi zasadami. Pierwsza groźnie zaatakowała Watra ale dobrych sytuacji nie wykorzystali Mika oraz G. Antosiak. Następnie do głosu doszli gospodarze, którzy stwarzali groźne sytuacje szczególnie ze stałych fragmentów gry. Właśnie po jednym z nich Huragan objął prowadzenie - mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał jeden z obrońców gospodarzy. Chwilę później było już 2-0 po precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego Mariusza Pacygi. Zawojanie ruszyli do odrabiania strat ale niestety razili nieskutecznością. Dobrych Sytuacji nie wykorzystali M. Antosiak oraz B. Listwan. W drugiej połowie gra Watry wyglądała znacznie lepiej efektem tego były kolejne dobre sytuacje bramkowe. Gola kontaktowego strzelił Adrian Bury, kilka minut później Mika przestrzelił z kilu metrów. Kolejna akcja to świetne dośrodkowanie Antosiaka i tm razem Mika pakuje piłkę do bramki. Na 10 minut przed końcem spotkania Mariusz Antosiak daje Watrze prowadzenie, którego Zawojanie nie oddali już do końca. Po dobrym meczu Watra pokonuje na wyjeździe Huragan 3-2

Poprawiony (sobota, 24 października 2015 11:50)

KS Watra Zawoja - Bienia Bieńkówka 0-0

Po bardzo słabym meczu seniorzy KS Watra Zawoja zremisowała bezbramkowo z Bienią Bieńkówka. Trudno usprawiedliwiać naszych piłkarzy ponieważ cały mecz grali w przewadze jednego zawodnika, jednak ich akcje były szarpane i bardzo chaotyczne. Za tydzień derby z Huraganem miejmy nadzieję, że Watra zagra zdecydowanie lepiej.

Poprawiony (piątek, 02 października 2015 08:47)