Start Aktualności News Udany sezon pod Babią Górą. Trzy piłkarskie awanse w Zawoi

Udany sezon pod Babią Górą. Trzy piłkarskie awanse w Zawoi

Trampkarze i juniorzy Watry (BCS Zawoja) uzyskali promocję do
I ligi podokręgu wadowickiego, z kolei seniorzy w przyszłym sezonie będą występować w A-klasie.

TRAMPKARZE
Z kompletem zwycięstw zakończyli rundę wiosenną trampkarze BCS Zawoi. Obok bardzo wysokich zwycięstw, jak 8:0 z Narożem Juszczyn czy 7:0 z Żurawiem Krzeszów, była także wygrana (1:0) z jedynym zespołem, który nawiązał z zawojanami rywalizację, czyli z Halniakiem Maków Podhalański. Jednakże to my okazaliśmy się najlepsi w całym sezonie i z dorobkiem 51 pkt zajęliśmy 1 miejsce, jednocześnie wyprzedzając Halniaka o 2 zwycięstwa.


JUNIORZY STARSI
Pierwsze miejsce zdobyła także drużyna juniorów starszych BCS w Zawoi w rozgrywkach II ligi juniorów starszych OZPN Wadowice. Zawojanie w 22 meczach zgromadzili 55 punktów odnotowując 18 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki. Bilans bramkowy to 87:29. Rozgrywki ligowe w tym roku były bardzo długie. Początkowo grupa liczyła 14 zespołów, wśród których znalazły się naprawdę dobre drużyny jak: Beskid Andrychów, Orzeł Wieprz, Halniak Maków Podhalański czy Babia Góra Sucha Beskidzka. Bardzo często mecze trzeba było rozgrywać w tygodniu co było dodatkowym utrudnieniem.

Drużyna ta występowała w składzie: Mateusz Staszak, Wojciech Sałaciak, Dawid Zguda, Damian Rak, Rafał Pasierbek, Gabriel Świtek, Eryk Wróblewski, Adrian Brytan, Kamil Nowak, Jakub Kobiela, Tomasz Dura, Michał Pietrusa, Sławomir Hutniczak, Dawid Steczek, Aleksander Zemlik, Szymon Bania.

SENIORZY
Zawojska drużyna seniorów pewnie i wysoko wygrała na boisku w Lachowicach i uzyskała promocję do A-klasy. To, co nie udało się przypieczętować w Boże Ciało (2 dni wcześniej) na boisku w Leńczach, stało się faktem. Zespół z Zawoi awans do A-klasy przypieczętował zwycięstwem 5:1 (0:3). Na wyjazd do Lachowic pojechała również spora grupa kibiców, którzy cieszyli się z osiągniętego sukcesu razem z naszymi zawodnikami.

Zespoły wstąpiły w składach:
BCS: Staszak - Bartyzel, Bach, Trybała, Zięba, Wróblewski, Ficek (75' Pasierbek), Listwan (60' Dyrcz), Antosiak, K. Jodłowiec (80' Kowalski), G. Jodłowiec.
Lachy: Nowak - Kubielas, Bogdanik, Kubieniec, Dudziak, Stachnik, Rzepka (46' Bogacz), Ponikwia, Urbanek, Kachel, Piecha.

Po tym, jak drużynę objął Krzysztof Jodłowiec, a jej skład wzmocnił m.in. także jego brat Grzegorz Jodłowiec, drużyna BCS Zawoi była wymieniana w gronie zespołów faworytów na awans. Udało się drobić 8 punktową stratę do 2 miejsca. Nasz zespół prawie w każdym spotkaniu strzelał minimum 4 bramki, o czym możecie się przekonać analizując wyniki. Szczególną wygraną była również wygrana 21 maja z sąsiednim Huraganem Skawica. Zawojanie wygrali u siebie to spotkanie wynikiem 4:2, jednocześnie uzyskując tytuł "ZAWOJA PANY". Tytuł ten w Gminie Zawoja będzie rozbrzmiewać przed dłuższy czas, gdyż Skawica została w rozgrywkach B klasy.

PLANY NA SEZON 2017/2018:

- Priorytetem juniorów młodszych jest występ w pierwszej lidze, gdyż duża część zawodników z wieku trampkarza z powodu rocznika zmuszona jest do przejścia właśnie do tej drużyny.

- Chcemy jak najlepiej pokazać się w A klasie, aby uniknąć wtopy Gromu Grzechynia i Żurawia Krzeszów. Zespoły te po awansie w sesonie 2015/2016 do A klasy, w przyszłym sezonie zagrają z powrotem w B klasie. Dlatego seniorzy pod wodzą Krzysztofa Jodłowca, aby poprwić swoje umiejętnośi wznawiają przygotowania do A klasy już 5 lipca.

Poprawiony (piątek, 23 czerwca 2017 11:03)

 
Designed by Paweł Kostyra, Hosting: pmart.pl